Zasady korzystania z sauny

Zachowanie się w trakcie saunowania wpływa nie tylko na rezultaty zabiegu, ale ma również ogromny wpływ na pozostałych ludzi korzystających ze strefy saun. Na pobyt w saunie zarezerwujmy minimum dwie godziny.

Rodzaj łaźni, a sprawa stroju

W zależności od naszych upodobań możemy skorzystać z obiektów tekstylnych lub nago. Przed wybraniem się do sauny powinniśmy dowiedzieć się jakie zasady odnośnie ubioru obowiązują na danym obiekcie. Prawidłowo podczas korzystania z sauny powinniśmy na oddziaływanie temperatury wyeksponować możliwie największą powierzchnie naszej skóry. Właśnie dlatego prawidłowe saunowanie odbywać się powinno bez ubrania. W niektórych obiektach jest niedopuszczalne, aby nie stosować się do tej zasady. Klienci którzy ubrali strój kąpielowy mogą zostać upomniani lub nawet poproszeni o opuszczenie obiektu. Z drugiej strony na kłopoty będziemy narażeni również korzystając z sauny nago w obiekcie tekstylnym. W takim wypadku może dojść nawet do ukarania osoby będącej tam nago.

Higiena osobista – sprawa najistotniejsza

Następną zasadą jest, żeby za każdym razem do sauny wchodzić będąc suchym. Nie oznacza to jednak, że przed korzystaniem z sauny można bagatelizować kwestię prysznica i dokładnego umycia całego ciała. Czynność ta jest przymusowa nawet jeśli kąpaliśmy się w domu przed wybraniem się do strefy saun.

Żeby poprawnie korzystać z sauny musimy wyposażyć się w buty kąpielowe, które będziemy zostawali przed wejściem do sauny oraz co najmniej dwa ręczniki – pierwszy służy do osuszenia ciała, a drugi do podkładania w saunie suchej i w strefie odpoczynku. Ręcznik do sauny powinien być na tyle duży, że odseparuje nasze ciało od ławki łącznie ze stopami.

Sposób zachowania się i inne zasady

Będąc w strefie saun do minimum ograniczmy rozmowy czy śmiechy. Zupełnie niedozwolone jest korzystanie z telefonu lub wykonywanie zdjęć czy nagrywanie filmów.

Najlepszą efektywność uzyskamy korzystając z saunarium przynajmniej raz w tygodniu. Każdorazowo w trakcie saunowania dobrze jest odbyć 2- 3 cykle na które składają się pobyt w saunie, chłodzenie oraz odpoczynek. Zasadą jest, aby podczas korzystania z beczki z zimną wodą, każdorazowo przed zanurzeniem opłukać ciało z potu pod prysznicem. Wypoczynek powinien trwać tak samo długo, ile przebywaliśmy w pomieszczeniu sauny.

W saunie suchej siadamy na ręczniku w miejscu, gdzie wytrzymamy przez kwadrans. Dlatego też początkującym nie zaleca się siadania na górnych ławkach czy też bardzo blisko pieca. Do środka łaźni parowej wchodzimy bez ręcznika. Bezpośrednio po wejściu polewamy wodą miejsce na którym planujemy usiąść. Tą samą czynność powtarzamy przed wyjściem.

Dla własnego komfortu postarajmy się wydłużyć czas ostatniego odpoczynku. Po wszystkich seansach myjemy ciało bez mydła lub innych detergentów. Warto natomiast użyć specyfiku do dezynfekcji stóp.

Wspomniane wyżej reguły prawidłowego saunowania pozwolą nam bezstresowo i w dobrym nastroju skorzystać z dobrodziejstwa sauny.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Morąg i jego turystyczne ciekawostki

Warmia i Mazury to niezwykły region, a miejscowe atrakcje turystyczne zachwycają letników od wielu sezonów. Warmia i Mazury to idealne miejsce na wakacje. na liście tych ośrodków turystycznych, w których ...

Jakim sposobem dbać o samochód?

Ulubiony pojazd to kwestia najlepszego modelu oraz zadbania o auto. Bo są różne marki wozów oraz różne wyposażenia, ludzie mają duży wybór. Jeśli podobają się nam większe jesteśmy w stanie ...

Super skarby turystyczne Malty

Jest jednym z najpiękniejszych państw otoczonych wodami Morza Śródziemnego, a wczasy na jej obszarze są idealnym rozwiązaniem dla miłośników historii i plażowania. Malta to miejsce, które znane biura podróży skutecznie ...

Czytaj To © 2020 - 2022

Ta strona do działania wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich używanie. Wszystkie ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w opcjach Twojej przeglądarki internetowej.

Rozumiem Opuść stronę