Smart Home – czym jest?

Smart Home czyli inaczej inteligentny dom jeszcze niedawno był wyłącznie futurystycznym marzeniem. Dynamiczny postęp w dziedzinie nowych rozwiązań technologicznych, dających możliwość połączenie z globalną siecią urządzeń gospodarstwa domowego, sprawił, że pragnienia te stały się realne. Jak wszystkie nowinki, tak też w przypadku Smart Home przyczyną problematyczną dla inwestorów była oczywiście cena systemu. Dziś każdego, kto zapragnie zadbać o komfort i bezpieczeństwo stać na to, aby jego mieszkanie było smart.

Smart Home to po prostu zainstalowanie w mieszkaniu sprzętów, które można przez Internet programować oraz nimi sterować za pomocą smartfona, tabletu czy komputera lub specjalnie przeznaczonego do tego zestawu urządzeń innego sterownika centralnego. Dzięki temu mamy możliwość sterować właściwie całym sprzętem. Najczęściej Smart Home jest stosowany do zarządzania ogrzewaniem, oświetleniem, roletami lub bramami garażowymi w nieruchomości.

Nie sposób także pominąć tematu bezpieczeństwa smart domów. Wykorzystanie różnego rodzaju czujników pozwala wykrywać zalanie pomieszczenia, pożar lub wydzielanie się szkodliwych gazów, bądź też natychmiast informować o nieproszonych gościach. Nie oznacza to jednak, że natychmiast powinniśmy zainwestować i wymienić wszystkie do tej pory posiadane sprzęty. Warto natomiast krop po kroku, w zależności od aktualnych potrzeb, wymieniać sprzęt na inteligentny. Na początku wymieńmy sprzęty, które sprawiają nam najwięcej problemów, zabierają nam wolny czas a ich obsługa jest skomplikowana. Zacząć możemy na przykład od odkurzacza. Większość z nas marzy, aby ktoś posprzątał dom podczas naszej nieobecności. Znane na rynku odkurzacze smart pozwalają na zrealizowanie tego marzenia. Sprytne zarządzanie klimatyzacją czy też ogrzewaniem domu pozwala na istotne oszczędności w budżecie domowym, a przy tym nasz inteligentny dom wita nas po powrocie najprzyjemniejszą temperaturą. Automatyczna regulacja oświetleniem przynosi nie tylko oszczędności, ale też może skutecznie odstraszyć złodziei. Bezprzewodowe sterowanie żaluzjami nie tylko zagwarantuje optymalne naświetlenie mieszkania, ale spowoduje także, że nigdy więcej nie zapomnimy o ich opuszczeniu podczas pobytu poza domem. Instalacja inteligentnych gniazdek elektrycznych daje szanse na zdalne sterowania również sprzętami, które nie są smart.

Wygoda, ekonomia i bezpieczeństwo przemawiają więc jednoznacznie o konieczności przekształcenia naszego domu w Smart Home. Warto już teraz zadbać o to by krok po kroku wejść do świata inteligentnych domów.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Masz własne cztery kółka – zobacz na to

Używanie auta to dla dużej grupy normalność. Większość kierowców ma na wzmiance na to, czym jeździ i w jaki sposób użytkuje własny samochód i w jaki sposób go chroni - ...

Nie zapomnij o tym przed urlopem

Przed wylotem na wakacje powinniśmy zaplanować kilka tematów, tak aby mieć gwarancję, że podczas samej podróży już nic nie zaskoczy. Właśnie dlatego czytamy jakie opinie ma motel do którego się ...

Informacje motoryzacyjne

Współcześnie jest dużo możliwości, żeby można było kupić należyte akcesoria do samochodu, jakie ochronią lakier i całościowy wygląd samochodu. Przede wszystkim te propozycje odnoszą się ogólnie do codziennie wykorzystywanych samochodów, ...

Czytaj To © 2020 - 2021

Ta strona do działania wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich używanie. Wszystkie ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w opcjach Twojej przeglądarki internetowej.

Rozumiem Opuść stronę