Czytaj To

Hobby wyłącznie dla osób rozsądnych

Strzelectwo sportowe i kolekcjonowanie broni niewątpliwie staje się w Polsce coraz popularniejsze. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy z pewnością są licznie powstające kluby strzeleckie, które popularyzują to zagadnienie i ułatwiają zdobycie pozwolenia na broń – zazwyczaj to licencja sportowa lub kolekcjonerska. Jest to jednak pasja która wymaga bardzo dużej uwagi i sporej dawki zdrowego rozsądku, dlatego do bezpiecznego uprawiania strzelectwa niezbędne jest co najmniej kilka dodatkowych akcesoriów.

ZOBACZ TEŻ: Broń kolekcjonerska

Podczas uprawiania strzelectwa temat bezpieczeństwa powinien być każdorazowo sprawą priorytetową. Odpowiedzialne obchodzenie się z bronią i amunicją jest kontrolowane w trakcie zdobywania licencji, ale reszta w dużej mierze zależy od nas. Od razu po zakupie jednostki broni palnej trzeba wyposażyć się w odpowiednie ochronniki słuchu jak również okulary ochronne. Uprawianie tego hobby bez stosowania tych elementów może zakończyć się uszkodzeniem ciała lub zdrowia, jak przykładowo trwały ubytek słuchu. Dobrze jest pomyśleć także o odpowiedniej odzieży – łuska wylatująca po wystrzale ma wysoką temperaturę i wpadnięcie na przykład pod odzież nie jest najprzyjemniejsze.

Poza tym niezwykle istotną sprawą jest temat transportowania broni. Dobra kabura, wybrana stosownie do modelu broni to podstawa. Przydatne będą również ładownice na dodatkowe magazynki. Należy dodać, że na rynku oferowane są bardzo praktyczne torby i walizki, do których z łatwością spakujemy wszystkie niezbędne rzeczy, tak jak przykładowo narzędzia do konserwacji broni, tarcze i wiele innych.

Strzelectwo sportowe to super hobby, pozwalające spędzać wolny czas na świeżym powietrzu, z ludźmi posiadającymi takie same zainteresowania jak my, ale by całkowicie się nim cieszyć trzeba robić to w sposób odpowiedzialny.

<   Wstecz Dalej   >